به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال انگلیس در هفته ششم دور مقدماتی یورو 2024 امشب در ورزشگاه ومبلی از ایتالیا میزبانی کرد.

انگلیس در این بازی نمایش قابل قبولی برای کسب پیروزی نداشت، اما در نهایت با نتیجه غیرقابل پیش‌بینی زمین را ترک کرد.

1941311


تیم میهمان از ابتدای بازی عملکرد بهتری نسبت به انگلیس داشت که باعث شد در نهایت دقیقه 15 به گل برسند. جانلوکا اسکاماکا پاس عرضی جیوانی دی‌لورنزو را با ضربه محکم به زیر طاق دروازه انگلیس بزند و تیمش را پیش بیندازد.

پس از این گل انگلیس با نظم بیشتری بازی را دنبال کرد که به دلیل خطا روی جود بلینگام یک خطای پنالتی در دقیقه 32 به دست آمد. هری‌کین این توپ را به گل تبدیل کرد تا شصتمین گل ملی خود را به ثمر برساند.

1941312


بازی توسط دو تیم به صورت متعادل دنبال شد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد. در نیمه دوم انگلیس حملات بیشتری را از همان ابتدا ترتیب داد. این حملات دقیقه 57 به ثمر نشست.

1941310


روی فرار دیدنی جود بلینگام به سمت محوطه جریمه ایتالیا، او توپ را به مارکوس رشفورد پاس داد و او با عبور از مقابل دو مدافع، با ضربه به گوشه سمت راست دروازه، جوردن پیکفورد را غافلگیر کرد.

با وجود تعویض‌های دو تیم به نظر می‌رسید که ایتالیا برای جبران نتیجه شانس بیشتری داشته باشد، اما انگلیس تا پایان بازی تیم بهتری بود و دقیقه 77 فرصت دبل هری کین رسید.

1941309


با پاس بلند به زمین ایتالیا به نظر می‌رسید که توپ دفع شود اما روی اشتباه جورجیو اسکالوینی برای کنترل توپ، کین به توپ رسید، وارد محوطه جریمه شد و در موقعیت تک به تک دروازه دوناروما را باز کرد.

انگلیس این فاصله را تا پایان بازی حفظ کرد تا با وجود شروع ضعیف‌ در این بازی، با نتیجه 3-1 زمین را ترک کند. با این نتیجه تیم ملی انگلیس به عنوان صدرنشین صعود به یورو را تضمین کرد.

در مقابل ایتالیای 10 امتیازی با این شکست شرایط سختی را برای صعود مستقیم به یورو دارد. در این گروه تیم ملی اوکراین، تیم دوم با 13 امتیاز، دو بازی در پیش دارد. یکی از این مسابقات با ایتالیا در خاک اوکراین خواهد بود که معادلات آتزوری برای صعود به یورو را پیچیده می‌کند.

 

source

توسط