اسپیس‌ایکس، بلو اوریجین و ویرجین گلکتیک شاید به‌روش‌های مختلفی به فضا بروند، اما همگی روی یک نکته تأکید دارند: صنعت هوافضا در «دوره یادگیری» سفرهای فضایی تجاری به زمان بیشتری نیاز دارد که این دوره تا پایان ماه ژانویه آینده به پایان خواهد رسید.

مجلس نمایندگان آمریکا در ماه جولای جلسه‌ای برای تمدید «دوره یادگیری» پروازهای فضایی تجاری برگزار کرد. در ماه سپتامبر، «کوین مک‌کارتی»، نماینده جمهوری‌خواه،‌ لایحه‌ای را معرفی کرد که مهلت قانون‌گذاری در این دوره را تا هشت سال دیگر تمدید می‌کرد.

کمیته تجارت، علوم و حمل‌ونقل سنا جلسه خود را روزهای گذشته با حضور نمایندگان سه کمپانی فضایی خصوصی بزرگ آمریکا برگزار کرد. در این جلسه نیز درخواست‌های مربوط به تمدید دوره یادگیری سفرهای فضایی و همچنین درخواست‌های دیگری مطرح شدند.

درخواست‌های کمپانی‌های خصوصی هوافضا

بسیاری از فعالان صنعت پروازهای فضایی تجاری می‌گویند سازمان هوافضای فدرال (FAA) پول و کارکنان بیشتری برای تثبیت و اجرای مقررات سفرهای فضایی تجاری نیاز دارد.

کنگره باید بودجه بخش صدور مجوز اداره حمل‌ونقل‌های فضایی تجاری FAA را دو برابر کند. همچنین این سازمان باید قدرت بیشتری داشته باشد تا کارکنان مورد نیاز خود را به‌سرعت استخدام کند.

نماینده‌ها می‌گویند هر تغییری باید به‌آرامی انجام شود تا FAA زمان کافی برای همکاری با صنعت را داشته باشد. این فرایند احتمالاً چندین سال به‌طول می‌انجامد. سیریشا باندلا (Sirisha Bandla) نماینده کمپانی ویجین گلکتیک گفت که کمپانی‌اش حامی تمدید هشت ساله دوره یادگیری سفرهای فضایی تجاری FAA است. این دوره باید نقش یک دوره گذار به یک محیط مقرراتی دقیق را ایفا کند.

به‌علاوه، در این جلسه مطرح شد که چگونه بازنگری‌ها و تأییدیه‌های FAA و سازمان خدمات آبزیان و حیات وحش آمریکا (FWS) برنامه‌ریزی‌های پرواز آینده استارشیپ را به‌تأخیر می‌اندازند.

اسپیس‌ایکس شاکی است که باوجود آماده بودن سخت‌افزار، نمی‌تواند آن‌ها را آزمایش کند. این کمپانی عقیده دارد که سرعت پروازهای آزمایشی نباید تحت‌تأثیر مقررات باشد.

source

توسط