گوگل مپس (Google Maps) در چند وقت آینده به چندین قابلیت هوش مصنوعی از جمله یک نمای همه‌جانبه جدید برای نمایش مسیر مجهز می‌شود.

طبق پست وبلاگ گوگل، زمانی که کاربران مسیری برای رانندگی، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری دریافت می‌کنند، گوگل مپس حالا یک «تجربه چند بعدی» به آن‌ها ارائه می‌کند که می‌تواند مسیر دوچرخه، پیاده‌روها، تقاطع و مکان‌های پارک را در طول مسیر نشان دهد. این تجربه همه‌جانبه در حال حاضر برای کاربران اندروید و iOS برخی شهرهای مهم جهان از جمله آمستردام، لاس‌وگاس، لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس و توکیو ارائه شده است.

همچنین از طریق یک نوار جدید می‌توانید اطلاعات مربوط به کیفیت هوا را نیز مشاهده کنید و با کمک هوش مصنوعی می‌توان مشخص کرد که در یک زمان معین چند خودرو ممکن است در جاده و مسیر شما حضور داشته باشند.

ارائه جهت‌یابی دقیق‌تر با گوگل مپس

علاوه بر این نمای همه‌جانبه برای مسیرها، جستجو با Live View اکنون جایگزین Lens در مپس شده است. سیستم جدید از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده استفاده می‌کند تا جهت‌یابی دقیقی را به کاربران ارائه کند. با وجود این قابلیت، زمانی که روی آیکون لنز نوار جستجو ضربه بزنید، در مورد دستگاه‌های خودپرداز، ایستگاه‌های حمل‌و‌نقل، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و فروشگاه‌های اطراف خود اطلاعاتی به‌صورت AR ارائه می‌شود.

گوگل همچنین رنگ‌های نقشه خود را نیز به‌روز کرده است و اکنون ساختمان‌ها و جزئیات خطوط بزرگراه‌ها بسیار واقعی‌تر دیده می‌شود. این به‌روزرسانی‌ها طی ماه‌های آینده در 12 کشور از جمله ایالات متحده، کانادا، فرانسه و آلمان منتشر خواهند شد.

در نهایت، گوگل می‌گوید که رانندگان خودروهای برقی در اندروید و iOS اکنون اطلاعات مفیدتری درباره ایستگاه‌های شارژ خود دریافت خواهند کرد.

source

توسط