کلاس حضوری یوس
در دو سال گذشته، دانشگاه‌های کانادا، مانند دانشگاه تورنتو، که در تصویر اینجا نشان داده شده است، … [+] دانشجویان بین‌المللی جذب کرده‌اند، و شرکت‌های کانادایی فرصت‌های صادراتی جدیدی به دست آورده‌اند. (عکس از روبرتو ماچادو نوآ/لایت راکت از طریق گتی ایماژ)
لایت راکت از طریق گتی ایماژ تئوری پشت محدودیت های تجاری و مهاجرتی «اول آمریکا» دولت ترامپ این است که این محدودیت ها برای آمریکا خوب است. با این حال، پس از بیش از دو سال و نیم، مشخص شده است که کشوری که چنین سیاست هایی به آن کمک می کند، کانادا است، نه ایالات متحده.
تعرفه های ترامپ بر چین به نعمتی برای کشاورزان کانادایی تبدیل شده است. چین خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان آمریکایی را به منظور تلافی به اعمال تعرفه های گمرکی دولت ترامپ بر واردات از چین متوقف کرد. طبق گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده، «سهم کانادا از کل واردات گندم چینی در (سال بازاریابی) 2018/19 به بالای 60 درصد رسیده است، در حالی که صادرات گندم ایالات متحده به چین کاهش یافته است، از 32 درصد در سال 2017/18. ”
نیویورک تایمز گزارش می دهد: «از دست دادن پرجمعیت ترین کشور جهان به عنوان بازار صادرات ضربه بزرگی به صنعت کشاورزی [ایالات متحده] بوده است. بر اساس گزارش اداره مزرعه آمریکا، کل صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین در سال 2014 24 میلیارد دلار بود و در سال گذشته به 9.1 میلیارد دلار کاهش یافت. طبق گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده، صادرات سویا ایالات متحده به چین بین سال های 2018 تا 2019 تقریبا 60 درصد کاهش یافته است.
یک مطالعه جدید از بنیاد ملی سیاست آمریکا (NFAP) نشان داد که آسیب به صادرکنندگان فراتر از کشاورزی است. به گفته اقتصاددانان دیوید جی. تورک، استاد اقتصاد در دانشگاه سافولک و رئیس موسسه بیکن هیل، و ویلیام برک، مدیر تحقیقات موسسه بیکن هیل، “تعرفه های تلافی جویانه از کشورهای خارجی به میزان قابل توجهی صادرات ایالات متحده را کاهش داده است.” نویسندگان گزارش NFAP ما تخمین می زنیم که صادرات ایالات متحده تحت پوشش تعرفه های تلافی جویانه در سال 2018 به میزان 17 میلیارد دلار کاهش یافت و در نیمه راه 2019، ضرر صادرات ایالات متحده به 13.97 میلیارد دلار رسید که مجموعاً 31 میلیارد دلار صادرات از دست رفته است. و آنها به این نتیجه رسیدند که “زیان در صادرات ایالات متحده افزایش خواهد یافت.”
اطلاعات بیشتر برای جوایز شما جوایز خانه فروشندگان خانه 1.8 میلیارد دلار در پرونده توطئه املاک گسترده 10 ثروتمندترین افراد جهان (نوامبر 2023) اوریون بازمی گردد و مشتری می درخشد با طلوع “بیور ماه”: آسمان شب نوامبر نوامبر. بر اساس تجزیه و تحلیل داده های تجاری ایالات متحده، صادرات کالا به چین در 6 ماهه اول سال 2019 نسبت به مدت مشابه در سال 2018 19 درصد کاهش یافته است. بنابراین، جای تعجب نیست که شرکت‌ها در کشورهای دیگر مانند کانادا، با از دست دادن فرصت‌های فروش کالاهای خود، از شرکت‌های آمریکایی سود می‌برند.
اگرچه دولت ترامپ اخیرا اجرای برخی از تعرفه ها را به تعویق انداخت و چین با لغو افزایش تعرفه های برنامه ریزی شده بر روی گوشت خوک و سویا ایالات متحده پاسخ داد، جیمز زیمرمن، رئیس سابق اتاق بازرگانی آمریکا در چین به واشنگتن پست گفت که این اقدام “بسیار قابل توجهی” نبود. شاون دانان از بلومبرگ در پاسخ به توئیت دونالد ترامپ مبنی بر اینکه چین دوباره شروع به خرید «محصولات کشاورزی ما» کرده است، خاطرنشان کرد: «شایان به یادآوری است: چین قبل از شروع همه چیز، محصولات کشاورزی زیادی خرید.
تعرفه های ترامپ همچنین به مصرف کنندگان آمریکایی آسیب رسانده و هزینه های اقتصادی بالایی را بر اقتصاد ایالات متحده تحمیل کرده است. «به صورت سالانه، هنگام افزودن تعرفه‌های موجود و تعرفه‌هایی که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۹ اجرایی شوند، تعرفه‌ها . . . تورک و برک، هر دو پژوهشگر در بنیاد ملی سیاست آمریکا، می نویسند: به طور متوسط ​​سالانه 2031 دلار برای خانواده هزینه خواهد داشت و تا زمانی که تعرفه ها به قوت خود باقی بماند، تکرار خواهند شد.
سیاست‌های محدودکننده مهاجرت، مانند سیاست‌های تجاری حمایت‌گرایانه، به نفع سایر کشورها است و در عین حال به رقابت شرکت‌های آمریکایی آسیب می‌زند. دولت ترامپ با دشوارتر کردن اقامت یا کار برای دانشجویان بین‌المللی در آمریکا، به کاهش بیش از 6 درصدی ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی جدید در دانشگاه‌های ایالات متحده در سال تحصیلی 2017/2018 کمک کرده است.
همزمان با کاهش ثبت نام در ایالات متحده، دانشگاه های کانادا دانشجویان بین المللی را در سطوح بی سابقه جذب کرده اند. تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا در سال 2017 20 درصد و در سال 2018 16 درصد افزایش یافته است. استرالیا همچنین از محدودیت های مهاجرتی ایالات متحده بهره مند شده است، به طوری که مدارس استرالیا تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی، به ویژه از چین را می پذیرند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، صادرات استرالیا به چین نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
طبق گفته بنیاد ملی تحقیقات سیاست آمریکا، دادخواست های H-1B معمولاً تنها راه عملی برای یک دانشجوی بین المللی برای کار طولانی مدت در ایالات متحده است و نرخ انکار H-1B به سطوح تاریخی افزایش یافته است. علاوه بر این، دولت ترامپ اقدامی را در دستور کار نظارتی خود قرار داد که توانایی دانشجویان بین‌المللی را برای کار (در زمینه آموزش عملی اختیاری) پس از فارغ‌التحصیلی محدود یا حذف می‌کند، همراه با سایر سیاست‌هایی که دانشجویان خارجی را به احتمال زیاد در مورد انتخاب آمریکا به عنوان دوبار فکر می‌کند. مکانی برای راه اندازی حرفه خود
در مقابل، سیاست های مهاجرتی در کانادا با هدف جذب دانشجویان بین المللی و حفظ آنها پس از فارغ التحصیلی بوده است. پیتر رکای وکیل مهاجرت مستقر در تورنتو در مصاحبه ای با من گفت: «دانشجویان بین المللی که از برنامه های (حداقل) 2 ساله در کالج ها و دانشگاه های کانادا، در هر زمینه ای فارغ التحصیل می شوند، واجد شرایط مجوز کار آزاد 3 ساله هستند. آگاهی از اینکه مسیر مشخصی از تحصیل برای کار تا اقامت دائم وجود دارد، تعداد دانشجویان بین المللی را که به کانادا می آیند به میزان قابل توجهی افزایش داده است، به همین دلیل بسیاری از آنها کانادا را به تحصیل در مدارس ایالات متحده ترجیح می دهند.
عبارت «اول آمریکا» دارای مفاهیم تاریخی منفی است، به ویژه ارتباط آن با سیاست های انزواطلبی، همراه با یهودی ستیزی، با هدف جلوگیری از مبارزه ایالات متحده با تلاش آلمان نازی برای تسخیر اروپا. همچنین، بر اساس نتایج تا به امروز، مشخص شده است که سیاست‌های تجارت اول آمریکا و مهاجرت به احتمال زیاد به نفع کشورهایی غیر از ایالات متحده است.
من را در توییتر دنبال کنید. وب سایت من را بررسی کنید. استوارت اندرسون، مدیر اجرایی بنیاد ملی سیاست آمریکا، یک سازمان تحقیقاتی سیاست عمومی غیرحزبی است که بر تجارت، مهاجرت و مسائل مرتبط با آن در آرلینگتون، ویرجینیا متمرکز است. از آگوست 2001 تا ژانویه 2003، من به عنوان معاون اجرایی برای سیاست و برنامه ریزی و مشاور کمیسر در خدمات مهاجرت و تابعیت خدمت کردم. قبل از آن، من چهار سال و نیم را در کاپیتول هیل در کمیته فرعی مهاجرت سنا گذراندم، ابتدا برای سناتور اسپنسر آبراهام و سپس به عنوان مدیر ستاد کمیته فرعی سناتور سام براونبک. من مقالاتی در وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و سایر نشریات منتشر کرده ام. من نویسنده یک کتاب غیرداستانی به نام مهاجرت هستم.”>

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

source

توسط