به گزارش صدای بورس، وزارت اقتصاد اعلام کرد: بر اساس آگهی دعوت به مجمع عمومی این شرکت، حضور در این جلسه و شرکت در مجمع هم به صورت حضوری و هم الکترونیکی برای سهامداران مقرر شده است.

علاوه بر انتخاب اعضای هیئت مدیره، استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۲، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیرالانتشار و تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره از دستور جلسات این مجمع عمومی است.

در این خصوص مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که شورای عالی بورس در آبان امسال مصوبه مربوط به برگزاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را ابلاغ کرد، گفت: ۳۱ شرکت سرمایه‌گذاری استانی داریم که ۲۸ شرکت در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده‌اند.

ولی اله جعفری افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مطابق قانون تجارت باید ۴ ماه بعد از پایان سال مالی مجامع خود را برگزار کنند. این درحالی است که مجامع برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ۴ سال برگزار نشده است.

وی درباره مصوبه شورای عالی بورس نیز توضیح داد: بعد از تصویب مصوبه شورای عالی بورس، دو استان زنجان و خراسان شمالی به عنوان پایلوت انتخاب شدند. از این رو، برای این که مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود، لازم است اطلاعات کامل مالی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در کدال منتشرشود.

جعفری اطلاعات به روز را دلیل انتخاب دو استان خراسان شمالی و زنجان جهت برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فاز نخست ذکر کرد.

گفتنی است مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری خراسان شمالی ۲۳ بهمن ماه برگزار شده و اعضای هیات مدیره نیز انتخاب شده اند.

منبع: تسنیم

source

توسط spideh